Ballantine's

Ballantine's Logo, symbol, meaning, history, PNG, brand

HISTÓRIA ZNAČKY BALLANTINE’S

V roku 1827 založil George Ballantine obchod s potravinami v Edinburgu. Jeho sortiment zahŕňal širokú škálu whisky a iných tvrdých alkoholických nápojov. V roku 1865 sa George rozhodol otvoriť novú prevádzku v Glasgowe, ktorú považoval za výhodnejšiu oblasť, a zveril vedenie prevádzky v Edinburgu svojmu synovi Archibaldovi. V tomto období George Ballantine začal tvoriť vlastné zmesi.

Predaj bol úspešný a Ballantine zamestnal svojho druhého syna, Georga Jr., čo viedlo k vzniku spoločnosti George Ballantine and Son Ltd. Začali exportovať svoje produkty a obchod sa im mimoriadne daril. Podnik zostal pod starostlivosťou Georga Jr. až do roku 1919, keď ho odkúpili spoločnosti Barclay a McKinlay. Práve od tohto momentu sa Ballantine skutočne začal šíriť ako prosperujúca značka.

V roku 1937 sa väčšinovým akcionárom stala spoločnosť Hiram Walker Gooderham & Worts, a neskôr kúpili aj liehovary Glenburgie a Miltonduff, aby zabezpečili hlavný zdroj whisky pre svoju novú zmesovú značku. Spoločnosť si tiež postavila veľký liehovar v Dumbartone. Značka Ballantines pokračovala vo svojom raste a v roku 1986 sa stala najväčšou značkou zmesových whisky v Európe. Ich vstupná úroveň zmesi s názvom "FINEST" tvorí 89 % celosvetového predaja, ktorý dosahuje 5,3 milióna debieň ročne.

1 položiek celkom
Ballantine’s Finest 40% 0,7l
€14,99
911

Stránka 1 z 1 - 1 položiek celkom

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz