Coloma

Ron Coloma | Slovensko

HISTÓRIA ZNAČKY COLOMA

Príbeh Coloma sa začína pod storočnými stromami v kávovej usadlosti Hacienda Coloma, umiestnenej v srdci Kolumbie na nadmorskej výške 1700 metrov. Táto výška spolu s miestnym klimatom vytvára ideálne podmienky na pestovanie kávy. Príbeh začal s kávou, keď starý otec Alberta, Alberto Constain Medina, sa rozhodol na konci 50. rokov 20. storočia začať vyrábať prvotriednu kávu.

A čo sa týka rumu? Táto myšlienka prišla od Alberta Constaina Cenzana, otca Alberta, ktorý bol známy pre svoju lásku k dobrým vínam, koňaku... a rumu. "Chcel vytvoriť akýsi zámok na haciende, usadlosť, kde by sme vyrábali kávový likér. Mali sme kávu, ale potrebovali sme nájsť aj rum," hovorí dnes Alberto.

Rumoví majstri Sandra Reateguí a Judith Ramirez vytvorili tento melasový rum z cukrovej trstiny pomocou kontinuálneho a tradičného zrenia (metóda non-solera). Zrel v sudoch vyrobených z amerického dubu a následne v sudoch, v ktorých predtým dozrieval kávový likér Coloma. Vďaka hydratácii vodou z Ánd a filtrácii cez staré kávové filtre z Hacienda Coloma získava rum jemnosť. Jeho vyváženosť je očarujúcim odrazom jeho pôvodu, keďže každá fľaša je ručne vytvorená s veľkou starostlivosťou.

1 položiek celkom
coloma-8-rocny-tmavy-rum
Coloma 8y 40% 0,7l
Skladom (1 ks)
€38,99
956

Stránka 1 z 1 - 1 položiek celkom

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz