Martini

Martini je klasický a elegantný miešaný nápoj, ktorý pochádza z 19. storočia. Je známy svojou jednoduchosťou a čistotou chutí. Existuje niekoľko variantov Martini, ale základný recept obsahuje gin a suchý vermut. Tradične sa podáva v chladenom Martini pohári a zdobí sa olivou alebo citrónovou kôrou.

Potrebné ingrediencie:

  • 60 ml gin
  • 15 ml suchého vermutu
  • Ľad
  • Olivy alebo citrónová kôra na ozdobu

Postup prípravy:

  1. Predtým, ako začnete miešať nápoj, chlaďte Martini pohár v mrazničke alebo naplňte pohár ľadom a nechajte ho chladiť počas prípravy nápoja.
  2. Do pohára alebo šejkera pridajte veľké kocky ľadu. Čím väčší ľad, tým pomalšie sa rozpustí a tým menej nápoj zriedite.
  3. Nalejte gin a suchý vermut do pohára s ľadom.
  4. Pomocou lyžice jemne premiešajte nápoj. Miešajte približne 20-30 sekúnd, aby sa nápoj premiešal a ochladil.
  5. Vyberte chladený Martini pohár a vylejte z neho ľad (ak ste ho použili na chladenie). Pomocou jemného sitka prelejte nápoj do pohára. Týmto krokom sa zabezpečí, že do pohára sa nedostane žiadny ľad alebo nečistoty.
  6. Na ozdobu použite olivu alebo citrónovú kôru. Ak používate olivu, napichnite ju na špajdľu a položte ju do pohára. Ak používate citrónovú kôru, ošúpte tenký prúžok kôry z citróna (bez bielej časti) a jemne ho stlačte nad povrchom nápoja, aby sa uvoľnili éterické oleje. Potom priložte kôru na okraj pohára.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz